MEIST

OÜ Smart Fox on loodud retriiveritele mõeldud kursuste korraldamiseks. Kursused on retriiveritele, kellega soovitakse käia jahil või osaleda tõu- ja tasemekatsetel. Smart Fox pakub erinevaid kursuseid ja teemapäevasid retriiverite tõuomastes katsetes osalevatele koertele.

“Ei ole olemas ainult ühte viisi koera koolitamiseks. Omanik peab õppima oma koera ‘lugema’ ja õppima aru saama mida ja millal koer omanikule ütleb. Õigeagne premeerimine on kõige tähtsam. Samuti tuleb leida selline õpetusstiil, mis sobib nii koeraomanikule kui ka koerale.” – ütleb Riin.

OÜ Smart Fox koolitajal Riin Kooli-Kõnnussaarel on viieteistkümne aastane kogemus retriiveritega, kui perre tuli esimene koer labradorineiu Sissy. Peagi lisandus perega teine labradorineiu Patsy, kes süstiski Riinu retriiverite tõuomaste katsete pisiku. Nüüdseks on perega lisandunud neli Nova Scotia retiiverit.

Riin on tegelenud tõu- ja tasemekatse harrastusega 2004. aastast alates, korraldades koos mõttekaaslastega Eesti esimesed tõukatsed, osaledes nendel ka oma koera Patsyga. Sellest ajast saadik on Riin olnud Eesti Retriiverite Tõuühingus pidevalt seotud katsete ja koolituste korraldamisega. 2007. aastal läbis Riin retriiverite tõu- ja tasemekatse koolitaja koolituse ja 2015. aastal sai ta retriiverite tõukatse kohtunikuks.

“Koolitamises peab olema järjepidev. Õpetamine peab olema positiivne ning tuleb osata teha õigeid asju õigel ajal ” on Riinu õpetamise moto.

Comments are closed.